
У Кремлі розглядають нові способи мобілізації через нестачу новобранців
Згідно з повідомленнями російських ЗМІ, Кремль шукає нові способи поповнення армії через зменшення кількості добровольців. Відзначається, що темпи набору новобранців знизилися навіть у регіонах із найвищою кількістю контрактників.
Московська мерія повідомила, що в квітні було відправлено на фронт 1708 осіб, а в травні - лише 1378. Це свідчить про зменшення на тисячу осіб на місяць у порівнянні з минулим роком.
Крім того, регіони збільшують витрати на вербування, зокрема, виплати рекрутерам зросли більш ніж удвічі. Загалом регіони виплатили вербувальникам не менше 7,7 млрд рублів. Часом потенційних контрактників залучають підвищеними одноразовими виплатами, які можуть сягати 3 млн рублів.
Враховуючи проблеми з набором, в російських владних колах обговорюють можливість нової мобілізації. Джерела повідомляють, що остаточного рішення ще не ухвалено, але тема активно обговорюється.
Деякі експерти вважають, що новий етап мобілізації може бути оголошений після виборів до Держдуми в жовтні, однак також розглядаються варіанти перекидання резервістів з тилу до бойових частин.