
Трамп вражений успіхами України, у Кремлі почали нервувати, - FT
Кремль відреагував на нові заяви американської влади, вважаючи, що Вашингтон змінює підхід до війни в Україні. Зокрема, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зазначив, що США "нібито відступають від ролі об'єктивного посередника".
Лавров також зауважив, що Трамп, який раніше наближався до позиції Москви, наразі демонструє захоплення українськими ударами по цілях в Росії. Під час останнього саміту G7 Трамп був "надзвичайно вражений" успіхами України.
На цьому ж саміті США погодилися посилити санкції проти російського енергетичного сектора. У зв'язку з цим, Москва більше не розраховує на те, що Вашингтон залишиться "чесним посередником" у питанні закінчення війни.
Відзначається, що в Вашингтоні зростає скептицизм щодо можливостей Росії досягти своїх цілей на фронті. Водночас українські високопосадовці повідомили про ознаки готовності Трампа підтримувати Київ та зміцнювати тиск на Кремль.
Після зустрічі з Трампом український президент Володимир Зеленський висловив оптимізм щодо постачання ракет Patriot, а також можливого виробництва таких ракет в Україні та Європі.
Трамп також зазначив, що його вразили "військові результати" України, а Зеленський підтвердив, що Трамп і сенатор Марко Рубіо позитивно відреагували на питання щодо ліцензування ракет для систем Patriot.
Зміни в риторціях Вашингтона можуть відкрити нові можливості для підтримки України та посилення тиску на Росію.