Назад до публікацій
Систему глушіння Starlink у Керчі знищено
Війна24 червня 2026 р.

Систему глушіння Starlink у Керчі знищено

В окупованій Керчі знищено російський комплекс радіоелектронної боротьби "Волна Купол Гарант", який служив для подавлення сигналу Starlink.

Згідно з інформацією від РБК-Україна, на опублікованих супутникових знімках видно місця згорілих установок. Більшість причепів було переміщено після ударів.

Комплекс представлений системою супутникових антен на кількох причепах, який може створювати перешкоди для супутників Starlink у частотному діапазоні 14-14,5 ГГц, що унеможливлює зв'язок із наземними терміналами. Один такий комплекс покриває територію приблизно 20 кв. км.

Вартість одного комплексу складає близько 150 млн рублів. Однак, незважаючи на здатність глушити сигнал, комплекс виявляється вразливим для виявлення завдяки потужному випромінюванню, що фіксують супутники радіорозвідки партнерських країн.

Нагадаємо, після блокування терміналів Starlink російська армія зіткнулася з серйозними проблемами зв'язку, що призвело до зупинки штурмових операцій.

Першоджерело